02.10.2018   » Preberite več

Obvestila   Pokaži zadnjih 10 obvestil   Pokaži vsa obvestila
Benjamin prvak, Ale pa podprvak

14.10.2012

Aleš Verbovšek, Benjamin Lah in trener Marko Gaber so se udeležili odprtega Balkanskega prvenstva v ju-jitsu, ki ga je ob sodelovanju Balkanske in Evropske ju-jitsu zveze, 13. in 14. 10. 2012, organizirala Ju-jitsu zveza Romunije. Na tekmovanju so nastopili tekmovalci in tekmovalke iz 18-ih držav, prvič med njimi tudi Slovenci.

Debitantski nastop na tovrstnih prvenstvih je, gledano z naše perspektive, odlično uspel. V kategoriji članov -77 kg je Aleš osvojil drugo najvišjo stopničko oz. srebrno medaljo, potem ko je v prvem dvoboju premagal Bolgara, zatem (z rezultatom 10:7) predstavnika Francije (kasnejšega tretjega v tej kategoriji), v polfinalu pa s 14:0 še Srba. V finalnem dvoboju je bil od Aleša tokrat boljši francoski reprezentant, siceršnji aktualni evropski prvak. Še eno tretje mesto je pripadlo predstavniku BIH.

Prvi naslov balkanskega prvaka pa v Slovenijo prinaša Benjamin, ki je bil boljši od konkurence v kategoriji članov -94 kg. V prvem kolu je bil Benjamin prost, v drugem je s 14:0 odpravil predstavnika gostiteljice, v polfinalnem dvoboju pa je z enakim rezultatom premagal še Grka. Drugi predstavnik te antične države je bil njegov nasprotnik v velikem finalu. čeprav odličen v 1. delu, Grk ni bil kos Benjaminovi taktični realizaciji, ki je svoj učinek pokazala že po prvih trenutkih dvoboja, ki ga je Benjamin dobil s petimi točkami naskoka. Tretji mesti sta v tej kategoriji osvojila Romun in Francoz.